مقالات کاربردی

برنج طارم فریدونکنار چیست؟

یکی از بهترین برنج های جهان در نواحی شمالی ایران کشت می شود. در این میان برنج طارم محلی فریدونکنار در استان مازندران، از بهترین ها محسوب می شود. چرا که علاوه بر ویژگی های اصلی یک برنج خوب ازجمله عطر و طعم و قدکشیدگی در مقایسه با انواع دیگر برنج های کشت شده در نواحی شمالی کشور، از لحاظ تغذیه ای نیز خوش خوراک و دارای هضم آسان است. و به لحاظ بهداشتی نیز به دلیل کم ترین میزان مصرف کود های شیمیایی وسموم در مراحل تولید، دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد.

علت این امر را نیز باید در عنایت پروردگار عالم و ویژگی آب و هوایی انحصاری وخاک منطقه فریدونکنار جستجو کرد.

تالاب فریدونکنار برخلاف سایر تالاب های موجود در ایران به صورت فصلی است. و در واقع تالاب فریدونکنار همان زمین های شالیزاری است که در فصل پاییز و زمستان تبدیل به مکانی امن برای انواع پرندگان مهاجر می شود.

حضور این پرندگان مهاجر، که تعداد آنها گاها به میلیون ها پرنده نیز می رسد، به مدت ۵ تا۷ ماه در شالیزارهای فریدونکنار، باعث تزریق مقادیر زیادی فضله و کودهای پرندگان(گوانو) به صورت تدریجی به شالیزار می شود.

این کودهای طبیعی رها شده توسط پرندگان مصرف انواع کودهای شیمیایی را به حداقل ممکن می رساند. و دلیل آن دارا بودن مقادیر زیاد ازت و فسفر موجود در این کودهای طبیعی است که موجب غنی شدن خاک شالیزارهای منطقه می شود. و ضمن اینکه این پرندگان با تغذیه انواع حشرات و کرم ها نیاز به مصرف سموم جهت دفع آفات در مزارع شالیزار فریدونکنار را به حداقل می رسانند.

برنج طارم فریدونکنار

زمین های شالیزار فریدونکنار با استفاده از آب های رودخانه ای که به همراه خود مواد رسوبی، املاح و مواد معدنی فراوان دارد آبیاری می شود. از نظر علمی یعنی دارای قلیاییت و هدایت الکتریکی بالایی است. که از شاخص های مهم در حاصلخیزی طبیعی آب و خاک محسوب می شوند و معمولا این گونه آب ها (مثلا در استخرهای پرورش ماهی) و نیز در خاک( مثلا در زمین های شالیزاری ) نیاز بسیار کمتری به مصرف کودهای شیمیایی ازته و فسفره برای باروری دارند.

به همین دلیل به لطف طبیعت خدادادی و موقعیت منحصر به فرد زمین های شالیزار شهرستان فریدونکنار از کیفیت ممتاز برای تولید برنج عطری و تا حد امکان ارگانیگ برخوردار است و بالاترین درجه کیفی در بین برنج های شهرستان های ایران را دارد.

قیمت برنج طارم عطری فریدونکنار با توجه به دیگر محصولات بازار بسیار مناسب می باشد و همین مسئله از دلایل فروش بالای این برنج در بین ایرانیان است.

ویژگی های برنج درجه یک طارم محلی فریدونکنار کشت اول:

  • عطر و طعم فوق العاده
  • قد کشیدگی
  • خوش پخت و خوش خوراک

 

شما عزیزان و همراهان گرامی میتوانید با خرید از فروشگاه آنلاین برنجستان، خریدی امن و آسان را تجربه کنید. و انواع برنج های خالص و اصیل فریدونکنار را در هر جای ایران که هستید درب منزل تحویل بگیرید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: https://www.instagram.com/@berenjestan_fk

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *