فروشگاه برنجستان

تفاوت برنج کشت اول با کشت دوم

تفاوت برنج کشت اول با کشت دوم

تفاوت برنج کشت اول با کشت دوم:

برنج ایرانی، از پر طرفدار ترین برنج در میان ایرانیان است. هرچند در کشور ما، برنج هندی و برنج پاکستانی و دیگر برنج های خارجی نیز در بیشتر مراکز فروش برنج موجود است. اما برنج ایرانی بیشتر به مزاج ایرانی ها خوش می آید.
برنجی که در کشور ما کشت می شود، گونه ها و انواع مختلفی دارد. تفاوت در محل کاشت برنج، نوع کاشت، نوع بذر و دیگر موارد، سبب می شود برنج هایی با عطر، بو و طعم های مختلف داشته باشیم.
در این متن به بررسی برداشت برنج در زمان های مختلف می پردازیم. که اصطلاحا به آن ها، کشت اول و کشت دوم می گویند.
از اوایل فروردین ماه، کشاورزان و شالیکاران شروع به آماده سازی بذر ها و خوشه ها برنج برای کاشتن آن ها در شالیزار می نمایند.
برنج کشت اول طی مراحلِ مختلف، به دست می آید. کشاورزان در ابتدا خوشه های برنج را در آب و نمک قرار داده و پس از جداسازی بذر های قابل کشت، آن ها را شسته و به منظور جوانه زنی، بین ۲ تا ۸ روز در محیطی مرطوب نگهداری می کنند. پس از آن که بذر ها جوانه زندند، آن ها را در زمینی که طی مراحل مختلف آماده شده است، می کارند.
در مناطقی با شرایط آب و هوایی استان مازندران، بین ۲۵ تا ۳۰ روز زمان لازم است تا نشاء های آماده شده به زمین اصلی انتقال یابند. انتقال و کاشت نشاء ها باید به آرامی و با دقت انجام شود تا از وقوع هر گونه آسیب به نشاء جلوگیری شود.
در به دست آوردن برنج کشت اول، پس از کنترل روزانه ی مقدار آب زمین، اطمینان از عدم وجود آفات و حشرات مضر، تامین به موقع مواد معدنی زمین، از بین بردن علف های هرز و کنترل تمام مراحل رشد گیاه، برنج آماده ی برداشت می شود.
هنگامی که برنج به مرحله ی برداشت می رسد شالیکاران و کشاورزان آب دهی را قطع کرده و پس از خشک شدن زمین، برنج را می چینند.
شلتوک های برنج را طی مراحل دیگری مانند خشک کردن و تمیز کردن، آن ها را پوست می کنند و پس از جداسازی دانه های برنج از سبوس و پوست برنج، آن ها را با توجه به دانه و نیم دانه بودن، در بسته بندی های مشخصی تفکیک می کنند.
به این صورت، برنج کشت اول آماده ی فروش و انتقال به مراکز فروش برنج می گردد.

 

برنج کشت دوم چیست و چه تفاوتی با کشت اول دارد؟

 

پس از چیدن و برداشت برنج کشت اول، زمین برای پرورش دوباره ی برنج آماده می گردد.
به عبارتی همان مراحلی که برای برنج کشت اول به کار برده شده بود، برای برنج کشت دوم نیز طی می شود .و در آخر زمان برداشت آن در ماه آبان انجام میشود.
مقدار محصول در کشت دوم کمتر از کشت اول می باشد. از طرفی برای بازدهی بیشتر زمین، گاهی کشاورزان به زمین کود و آفت کش اضافه می کنند. از دیگر مواردی که بر کیفیت برنج کشت دوم تاثیر گذار است، تغییر فصل و وضعیت آب و هوایی منطقه می باشد. نحوه ی کاشت و برداشت برنج کشت دوم، همانند برنج کشت اول است.
به عبارتی، برای رشد مجدد برنج نیازمند انجام همان اعمال بر روی زمین اصلی می باشیم. اما از آنجایی که زمین مواد مغذی اصلی خود را صرف پرورش و رشد کشت اول نموده است. از این رو برای پرورش دادن کشت دوم، زمین اصلی، نیازمند کود و رسیدگی متفاوتی می باشد.
عطر و بوی کشت دوم از کشت اول بیشتر است. از این رو شاهد تفاوت قیمت در میان این دو نوع برنج هستیم. به طور کلی، این برنج نیز از طرفداران خاص خود می باشد.
برای خرید برنج کشت دوم روی دکمه ی زیر کلیک کنید:

click

فروشگاه آنلاین برنجستان، فروش بهترین برنج عطری شمال کشور
ارسال رایگان به سراسر کشور، تحویل درب منزل
ما را در اینستاگرام دنبال کنید:
https://instagram.com/berenjestan_fk

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *