فروشگاه برنجستان

شیوه نگهداری برنج خام در خانه که نمی‌دانستید

شیوه نگهداری برنج خام
برنج را می‌توان در شرایط صحیح طولانی‌مدت در خانه نگهداری کرد. ادامه مطلب را بخوانید و با شیوه درست نگهداری آن آشنا شوید.

 

► بهتر است برنج را در ظروف مناسب گذاشت تا ماندگاری بهتر و بیشتری داشته باشد:

کیسه پارچه‌ای

یکی از بهترین راه‌هایی که برای نگهداری برنج وجود دارد، کیسه پارچه‌ای است. به شرطی که جنس کیسه پارچه‌ای کاملاً از نخ طبیعی باشد و در آن از پلاستیک استفاده نشده باشد. چون به تدریج پلاستیک رطوبت و گرما را در خود نگه می‌دارد و بر کیفیت برنج اثر منفی خواهد گذاشت.

ظرف پلاستیکی (پلاستیک مات)

نگهداری در ظروف پلاستیک مات روش بدی نیست به شرطی که پلاستیکی که انتخاب می کنید، حتماً از مواد اولیه مرغوب و درجه یک ساخته شده باشد. چنانچه جنس پلاستیک خوب نباشد، به تدریج بو و مزه برنج تحت تاثیر پلاستیک قرار خواهد گرفت و طبیعتا برنج کیفیت همیشگی خود را به آسانی از دست می‌دهد.

ظرف شیشه‌ای

ظرف شیشه‌ای به شرطی که مات باشد یک روش بسیار مناسب برای نگهداری برنج است. همین طور بر عکس ظرف پلاستیکی، مزه و عطر آن تغییر نمی‌کند. ولی چنانچه ظرف شیشه‌ای نباشد حتما باید برنج را در جایی دور از نور خورشید مثل داخل کابینت نگهداری کنید، چون نور خورشید به‌سرعت باعث خراب شدن برنج خواهد شد.

ظرف فلزی

استفاده از ظرف فلزی که دوجداره باشد و تنها لایه خارجی آن از فلز و لایه داخلی از پلاستیک باشد، روش مناسب برای نگهداری برنج است ولی چنانچه قرار باشد که برنج در یک ظرف فلزی ساده نگهداری شود و در معرض تماس با فلز باشد اصلا روش مناسبی برای نگهداری نیست.

 

فروشگاه آنلاین برنجستان، فروش بهترین برنج عطری شمال کشور
ارسال رایگان به سراسر کشور، تحویل درب منزل
ما را در اینستاگرام دنبال کنید:
https://instagram.com/berenjestan_fk

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *