مقالات کاربردی

چرا برنج طارم فریدون کنار؟!

یکی از بهترین برنج های جهان در نواحی شمالی ایران کشت می شود. در این میان برنج طارم محلی فریدونکنار در استان مازندران، از بهترین ها محسوب می شود.

1- علاوه بر عطر و طعم عالی در مقایسه با دیگر برنج های شمال، خوش خوراک و سهل الهضم تر بوده و همچنین درصد ترک خوردگی برنج و چسبندگی بعد از پخت بسیار کم است.

2- از نظر سلامت نیز چون از کم ترین میزان کود های شیمیایی وسموم در مراحل تولید آن به کار گرفته می شود، منحصر به فرد می باشد. تالاب فریدونکنار در فصل پاییز و زمستان پذیرای میلیونها پرنده مهاجر است. وجود این پرندگان مهاجر باعث تزریق مقادیر زیادی فضله وکود های پرندگان به صورت تدریجی به شالیزار شده است. این کودهای طبیعی رها شده توسط پرندگان به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ازت و فسفر موجب غنی شدن خاک شالیزارهای منطقه شده و مصرف انواع کودهای شیمیایی را به حداقل ممکن می رساند.

ضمن اینکه این پرندگان با تغذیه انواع حشرات و کرم ها نیاز به مصرف سموم جهت دفع آفات در مزارع شالیزارهای فریدونکنار را به حداقل می رسانند.

3- زمین های شالیزار فریدونکنار با استفاده از آب های رودخانه ای که به همراه خود مواد رسوبی، املاح و مواد معدنی فراوان دارد آبیاری می شود. ازنظرعلمی یعنی دارای قلیاییت و هدایت الکتریکی بالایی است که از شاخص های مهم در حاصلخیزی طبیعی آب و خاک محسوب می شوند و معمولا این گونه آب ها در زمین های شالیزاری نیاز بسیار کمتری به مصرف کود های شیمیایی ازته و فسفره برای باروری دارند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: https://instagram.com/@berenjestan_fk

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *